Ulice Havane, glavnog grada Kube, nekada su imale su samo jednog beskućnika, poznatog kao Pariski gospodin (El Caballero de Paris, pravo ime José María López Lledín). On je zapravo rođen u Španiji 1899. godine a na Kubu je stigao u decembru 1913. godine.
Otvaranjem Google oglasa na ovoj strani pomažete rad Penzina. Hvala vam unapred!
Radio je u bakalnici, u cvećari, kao krojač, kao prodavac u knjižari, pa čak i u advokatskoj kancelariji. Studirao je i sticao prefinjene manire kako bi našao bolje zaposlenje. Radio je kao konobar u nekoliko hotela pa čak naučio i nešto engleskog.A onda, 1920. godine, nakon hapšenja i zatvaranja, više nikad nije bio isti. Nikada nije utvrđeno šta je bio razlog ovom hapšenju, ali i on i njegova porodica uvek su tvrdili da je bio nevin.
Nekoliko puta do Drugog svetskog rata bio je priveden, ali je uvek puštan pod pritiskom javnosti. Kada je smešten u jednu duševnu bolnicu morao je odmah biti pušten na slobodu – po predsednikovom naređenju.
Ni kubanska revolucija nije mnogo promenila u njegovom životu. Ostao je na ulicama Havane sve do 1977. godine kada je smešten u duševnu bolnicu. U njoj je preminuo 1985. godine u svojoj 86. godini. Pariski gospodin i dalje je na ulicama glavnog grada Kube – kao statuta vajara Hozea Vilje Soberona (na fotografiji, izvor El Vigía De Kuba).