Ernst & Young, jedna od najčuvenijih kompanija iz Velike Britanije, i jedan od najvećih tamošnjih poslodavaca novih akademaca, objavila je da će ukinuti zahtev obavezne fakultetske diplome u svojim kriterijumima za zapošljavanje…
Obrazloženje? Ukratko: „Ne postoje dokazi da je uspeh na univerzitetu povezan sa uspehom u kasnijem životu.“
Uzevši ovo kao činjenicu, kompanija je rešila da otvori vrata svim talentovanim pojedincima bez obzira na njihovo formalno obrazovanje.
Maggie Stilwell, jedna od stručnjaka u kadrovskoj službi kompanije, izjavila je da će ubuduće za procenu biti korišćeni onlajn alati:
– Akademske kvalifikacije i dalje će biti uzete u obzir, i ostaće važan faktor procene kandidata u celini, ali više neće predstavljati barijeru da uopšte uđete u proces regrutacije za radno mesto. Naše interno istraživanje sa preko 400 diplomaca fakulteta pokazalo je da je posmatranje samo uspeha na studijama suviše maglovit pristup u procesu regrutacije kandidata. Ne postoje dokazi na osnovu kojih možemo da zaključimo da uspeh na studijama ima veze sa budućim uspehom u sticanju profesionalnih kvalifikacija koje slede – rekla je ona.
Kompanija Ernst & Young svake godine zapošljava 200 diplomaca, što je čini petim najvećim poslodavce za fakultetski obrazovane mlade ljude u Velikoj Britaniji.
Najavljena promena stupa na snagu već od ove, 2016. godine. Ipak, ovo nije prvo takvo degradiranje diploma, i sve više kompanija i institucija ne računaju previše na prethodne uspehe, već fokus polako prebacuju i na druge važne osobine kandidata, poput kompanije PwC iz SAD.
izvor: Penzin, HP