Beograd: Dodeljena sredstva za programe brige o zdravlju stanovništva

Grad Beograd je dodelio sredstva za programe brige o zdravlju stanovništva na konkursu za 2021. godinu. Blizu 16 miliona dinara je opredeljeno za tri udruženja sa programima kojima se ostvaruju ciljevi u oblasti zdravstva.

Prof. dr Zoran Radojičić, gradonačelnik Beograda saopštio je da je završen konkurs za finansiranje programa od javnog interesa u oblasti društvene brige o zdravlju stanovništva na teritoriji grada Beograda za 2021. godinu.

Otvaranjem Google oglasa na ovoj strani pomažete rad Penzina. Hvala vam unapred!

Na konkursu je dodeljeno skoro 16 miliona dinara udruženjima sa programima kojima se ostvaruju ciljevi u oblasti zdravstva.

Gradonačelnik Beograda kaže da je grad na ovaj način podržao „udruženja koja pružaju podršku posebno osetljivim grupacijama građana, pre svega psihosocijalnu i medicinsku podršku osobama sa invaliditetom i njihovim porodicama“. Dodeljena su i posebna sredstva za programe koji imaju multidisciplinarni pristup u kontroli autizma.

Sredstva za programe brige o zdravlju raspodeljena su za tri udruženja i njihova tri programa.

Udruženje „Resursni centar za specijalnu edukaciju“ dobilo je 7.900.000 dinara za program „Preventivno-korektivni rad za osobe sa invaliditetom“. Ovim programom biće obuhvaćeno oko 180 osoba, i to 60 sa cerebralnom paralizom, 60 sa multiplom sklerozom i 60 sa intelektualnom ometenošću.

„Udruženje za pomoć mentalno nedovoljno razvijenim osobama“ dobilo je sredstva od četiri miliona dinara. Sredstva su namenjena programu kojim će biti obuhvaćeno oko 100 osoba sa intelektualnom ometenošću i 100 članova njihovih porodica. Program podrazumeva edukaciju pružaoca usluga, edukaciju terapeuta psihosocijalne podrške, kao i psihosocijalnu podršku, integraciju i socijalno uključivanje korisnika usluga.

„Asocijacija za kognitivnu neurorehabilitaciju“ dobila je četiri miliona dinara za program „Multidisciplinarni pristup u kontroli autizma“. Ovim programom se unapređuje položaj osoba sa autizmom. Programom će biti obuhvaćeno oko 200 osoba, i to 100 dece i mladih sa poremećajem iz spektra autizma, iz institucionalnog i porodičnog smeštaja, oko 50 roditelja i staratelja i oko 50 terapeuta.

Gradonačelnik Beograda je naglasio da sva ova udruženja imaju dobar kadrovski kapacitet i da se bave društveno humanitarnim radom već duži niz godina.

„Strateški cilj Grada Beograda je upravo kontinuirana pomoć osetljivim grupacijama ljudi i njihovim porodicama, kako bismo uticali na poboljšanje kvaliteta njihovog života i socijalnog uključivanja“, istakao je Radojičić.

Izvor: Beograd.rs