12. jesenji festival zdravlja u Domu omladine Beograd

12. jesenji festival zdravlja u Domu omladine Beograd

Pod sloganom „Učinite danas nešto dobro za svoje zdravlje!“ u četvrtak i petak, 24. i 25. septembra 2015. godine (od 10 do 20 časova), u Domu omladine Beograda biće održan 12. jesenji „Lilly apoteke“ Festival zdravlja Beograd 2015.

Na manifestaciji će učestvovati domovi zdravlja, privatne ordinacije, bolnice i apoteke, farmaceutske kuće, fitnes, velnes i banjski centri, proizvođači zdravih proizvoda, etno sela, svi oni koji se bave zdravim stilovima života.

Javnosti će se, na četiri nivoa u Domu omladine Beograda, predstaviti više od 70 izlagača, predavanja obuhvataju više od 100 tema vezanih za zdravlje i zdrav život, dok će u programima na bini učestvovati više od 1.300 ljudi.

Ulaz je besplatan.

Zainteresovani građani moći će da obiđu štandove izlagača i posavetuju se sa njima o održavanju dobre forme, zdravstvenog stanja i lepote. Na nekoliko štandova biće organizovani besplatni pregledi za građane, opšteg zdravstvenog stanja, indeksa telesne mase i pritiska, merenje nivoa šećera u krvi, zuba, pregledi mladeža i stanja kože, nutricionistički pregledi…

Zdravstveni radnici će i ovoga puta moći besplatno da prisustvuju akreditovanim predavanjima i dobiju bodove za obnavljanje licence.

U okviru festivala biće održano nekoliko tribina, na bini će se smenjivati programi vežbanja namenjeni za građane svih uzrasta, učestvovaće veliki broj dečijih sportskih klubova, biće prikazane masaže, druzenja mališana, dok će u posebnoj sali biti održavana predavanja najeminentnijih stručnjaka iz oblasti medicine, sporta, relaksacije, nege. Biće održane su i degustacije zdravih proizvoda i upoznavanje posetilaca sa proizvodima i uslugama izlagača.

Zaštitno lice festivala je šampionka u fitnesu Jelena Vasović, dok je glavni promoter dr Nada Macura.

PROGRAM FESTIVALA
(proverite dobro koji je dan zapisan iznad događaja/predavanja koje vas zanima)

Četvrtak, 24. septembar

Mala sala na prvom spratu

Tribina „Info klinika” TV Pink, moderator Nemanja Velikić:

  • 10.15-10.35 „Značaj zdrave ishrane u prevenciji gojaznosti i dijabetesa”, prof . dr Predrag Ðorđević, Medicinski fakultet Beograd
  • 10.35-10.50 „Galenikini dodaci ishrani u prevenciji i terapiji dijabetesa”, dr Tatjana Davidović, Galenika
  • 10.50-11.10 „Kako doživeti stotu”, prof. dr Višeslav Hadži-Tanović, „Internacionalna klinika za srce”
  • 11.10-11.30 „Gastroezofagealni refluks”, dr Marija Brankoviæ, KBC „Bežanijska kosa”
  • 11.30-12.00 „Put zdravlja”, Ana Petrović, diplomirani nutricionista
  • 12.00-12.45 Tribina „Beograd zdrav grad”, TV Studio B, moderator Jelena Petroviæ: „Hronični bol”, dr Branka Terzić, Centar za terapiju bola KCS
  • 12.45-13.45 Tribina Medical Park Group Istambul: „Bolnice na svetskom nivou”, Tatjana Sekulović, Jelena Petrović
  • 13.45-14.05 Predavanje Instituta za virusologiju, vakcine i serume „Torlak”
  • 14.05-14.20 „Kako tumačiti laboratorijske analize”, Bane Spasojević Udruženje laboranata Srbije
  • 14.20-14.50 „Negativan uticaj aditiva iz hrane na zdravlje i organska ishrana”, LJiljana Bajić Bibić, Nutribios
  • 14.50-15.20 „Značaj balneoterapije u klasičnom banjskom lečenju”, dr Atila Klimo, Banja Kanjiža
  • 15.20-15.50 „Tehnika podmlađivanja genitalnog trakta kod žena”, dr Svetlana Ražnatović, Poliklinika „Park Medica”, Zemun
  • 15.50-16.20 „Hrono ishrana dr Gifing osvaja svet”, Mirjana LJutić, nutricionista, moderator Dragana Rodić
  • 16.20-17.20 Tribina VMA i „Politike”, moderator Danijela Davidov Kesar: „Anemija”, pukovnik prof. dr Slobodan Marjanović; „Masna jetra”, doc. dr Jasna Jović; „Transplantacije matičnih ćelija iz koštane srži”, dr Marija Elez
  • 17.20-18.20 Tribina „Kako ostvariti intimnost”, prof. dr Aleksandar Fatić, Srpsko udruženje za filozofsku praksu
  • 18.20-19.20 Tribina „Zdravlje i radost uz integrativno disanje”, Sonja Simonovska, terapeut integrativnog disanja
  • 19.20-20.30 Tribina Udruženja „Zdrava Srbija”, moderator prof. dr Dana Grujičić; „Značaj prevencije i rane dijagnostike malignih bolesti”: prof. dr Zoran DŽamić, prof. dr Velimir Marković, prof. dr Aleksandar Simić, aš. dr Milan Žegarac, aš. dr Boris Vranješ, prof. dr DraganaJovanović, prof. dr Dana Grujičić

Velika sala u suterenu

  • 10.30-11.30 Radionca za đake nižih razreda osnovnih škola „Zagrizi zdravo”: Milka Raičević, nutricionista, i dr Milan Kuljača, stomatolog
  • 12.00-13.00 Radionica za učenike V I VI razreda: „Pruži prvu pomoć drugu”, projekat studenata Medicinskog fakulteta Beograd
  • 13.00-14.00 Tribina za srednjoškolce: „Sport i zdravlje”, Jelena Vasović, šampionka u fitnesu
  • 17.00-18.00 Tribina „Nova Lisa lepa & srećna”, moderator Žaklina Milenković: „Energetska dijagnostika, Aleksandra Maksimović; „Akupunkturni face lifting”, dr Vesna Marinković Mičić; „Najnoviji trendovi u estetskoj hirurgiji”, Dragana Mićunović Ćirić „Skinologica”; „Nove regenerativne procedure u Sport Medical Allinace”, dr Milan Mileusnić
  • 18.00-20.00 Tribina magazina „Blic žena”, moderator Sandra Subotin Čobanin, urednica: „Šta je šta u Biošpajzu”: Nada Mišković, nutricionista, makrobiotičar, prof. dr Staniša Stojiljković, tehnolog, Nada Krupežević, inženjer prehrambene tehnologije

Tribinska sala (KME), ulaz iz Makedonske ulice

(Svi stručni sastanci su akreditovani kod Zdravstvenog saveta Srbije i nose po 2 boda za slušaoce. Prijave isključivo putem mail-a kmefestivalzdravlja@gmail.com)

  • 10.30-11.30 KME Festival zdravlja Beograd: „Posledice nedovoljnog unosa magnezijuma po ljudsko zdravlje i načini suplementacije”, prof. dr Tomislav Jovanović (lekari, stomatolozi, farmaceuti, biohemičari, farm.tehničari, medicinske sestre, bioh. tehničari, zdravstveni teničari)
  • 15.30-16.30 KME ZU Apoteke „Lilly drogerie”: „Faktori rizika, prevencija i lečenje lumbalnog bola”, prof. dr Sandra Grujičić, prof. dr LJubica Konstantinović, prof. dr Dragana Matanović (lekari, stomatolozi, farmaceuti, medicinske sestre i medicinski tehničari)
  • 16.30-17.30 KME ZU „Apoteke Liliy drogerie”: „Vrste i lečenje anemije”, mr. ph Đurđa Simić (farmaceuti i farm. tehničari)
  • 18.00-19.00 KME Festival zdravlja Beograd: „Bazalna stimulacija kod osoba sa posebnim potrebama”, dr Mirjana Mićović, Danijela Marjanović, somatoped (lekari, medicinske sestre, stomatolozi, med. tehničari, farmaceuti, farmaceutski tehničari, stručni saradnici)

GALERIJA, PREZENTACIJE UDRUŽENJA PACIJENATA
(ulaz iz Makedonske ulice)

  • 10.30-12.00 Udruženje „Snaga prijateljstva „Amity: „Jednostavni primeri mentalne relaksacije kod starijih ljudi”, Nada Satarić, predsednica udruženja, Milovan Despotović, ekonomista u penziji, Vladanka-Vanja Miskin, diplomirani pravnik u penziji, Milorad Bata Milovanović, profesor u penziji
  • 12.00-13.00 Udruženje pacijenata obolelih od karcinoma „Vera u život”: „Imunitet ili rak ko će pobediti”, Miloš Savićević o savetovalištu „Vera u život; „Um i telo kao saveznici na putu ka ozdravljenju”, Marijana Vilimonović, psiholog; „Imunitet i rak”, dr Milijana Perić; „PH vrednost organizma i ishrana”, Jelena Čović, nutricionista
  • 13.00-13.30 „Zašto se razbolimo od kancera?”, Jasmina Kovačev Master trener META-Zdravlja i Master Trener EFT tehnike
  • 13.30-14.30 Udruženje za borbu protiv dijabetesa „Plavi krug”: „Dijabetes tip II”, Stela Prgomelja, članica udruženja
  • 14.30-15.15 „Mediteranska ishrana kod pacijenata sa dijabetesom”, prof. dr Vesna Srećković-Dimitrijević, Medicinski fakultet Beograd
  • 15.30-16.00 „O čemu brinemo u jesen: skače pritisak, imamo fleke od sunca, počinju prehlade!”, dr Ivana Radovanović, Unifarm medikom
  • 16.30-17.30 Udruženje pacijenata sa cističnom fibrozom CF Srbija: „Dok dišem, nadam se”, Dragan Đurović, predsednik
  • 18.00-19.00 Tribina udruženja za borbu protiv raka dojke „Budimo zajedno”: „Rano otkrivanje, najbolji lek za rak dojke”, prim. dr LJiljana Lazic, Institut „Batut”; „Imamo mi nas – lekovitost udruživanja pacijenata”, Miomirka Kovačević, psiholog; „O udruženju „Budimo zajedno”, Jasmina Lukić, predsednica UO udruženja
  • 19.00-20.00 Antistres radionica „Reiki u svakodnevnoj praksi”, Ana Miljković Pavlović, reiki učiteljica, Udruženje „Asklepios”

Dešavanja na bini

  • 10.05 Pozdravna reč
  • 10.10 Predškolska ustanova „Dečji dani”, vrtić „Vila”
  • 10.30 Baletska škola „Luj Davičo”
  • 11.05 Svečano otvaranje i performans prof. Branislave Stefanović, FDU
  • 11.30 Studio klasičnog baleta, Kulturni centar Čukarica
  • 11.55 Performans dr Zorana Vujnovića: promocija knjige i muzike, Dom zdravlja „Rakovica”
  • 12.15 Yi quan i tai chi chuan, Tai chi chuan savez Srbije
  • 12.35 „Azbuka zdravlja”, vrtić „Radosno detinjstvo”, Predškolska ustanova „Čukarica”
  • 13.00 Promocija knjige „Post, put u život”, autora prof. dr Vesne Dimitrijević Srećković i prof. dr Vladimira Vukašinovića
  • 13.25 Personalni trening, Momčilo Milojević, Fitness centar Professional
  • 13.45 Tretman lica „Lunch break”, Edermološki LPG Centar
  • 14.05 „Zvezdice u pokretu”, Kulturni centar Čukarica
  • 14.30 Škola plesa „Tango Natural”
  • 14.50 Nastup mališana iz Doma za decu i omladinu ometenu u razvoju
  • 15.05 Wellness akademija Peđe Filipovića
  • 15.25 Fortuna Rota, umetnička škola
  • 15.50 Edukativno-rekreativni centar „Movimiento“
  • 16.10 Baletski studio „Korak”
  • 16.30 DSG borilačka akademija, Žarko Dukić
  • 17.00 „S verom u sebe do potpunog uspeha”, Jelena Vasović, zaštitno lice Festivala zdravlja
  • 17.30 Fitness za decu, vežbe dece i mama, rekreacija za odrasle, Nacionalna fitness asocijacija Srbije i „Beo gym”
  • 17.50 Prezentacija Vežbi zdravlja-Ći Gong (Tai chi chuan & Ći Gong trener Valentina Šljivić i vežbači članovi udruženja)
  • 18.00 Prezentacja Yoge prilagođene zrelom dobu, prikaz relaksacije za sve posetioce (instruktorka Yoga saveza Srbije Slavica Perić )
  • 18.10 Nastup članova plesne škole Stari grad 50+ (instruktor plesa Aca Aničić)
  • 18.20 Škola plesa „UV Dance”
  • 19.10 KUD „Dukat”
  • 40 Salsa i tango, Plesna škola „Timbao”

Petak, 25. septembar

Mala sala na prvom spratu

  • 10.15-11.00 Tribina magazina „Viva”, moderator Sanja Lazarević: „Intolerancija na hranu”, dr Slavica Stefanović, ordinacija „Holistic”
  • 11.00-11.30 „Prirodni načini za poboljšanje zdravlja, nataliteta i prevenciju bolesti”, Duško Gacin, naturopata
  • 11.30-12.00 „Stres”, prof. dr Nada Kostić, KBC „Dr Dragiša Mišović”
  • 12.00-12.20 „Menadžerski stres i tehnike za redukciju”, dipl.ek. Zoran Zrnic, joga instruktor
  • 12.20-12.40 „Integrativna medicina i iskustva klinike GERIEM u savlađivanju svakodnevnog stresa kod hroničnih bolesnika”, Gordana Vejinović, bioterapeut, članica sveruske akademije iselitelja
  • 12.40-13.10 „Antibiotici i biomolekuli iz prirode”, Maksim Rapaić, Makslab
  • 13.10-13.40 „Maticni mleč, srce i krvni sudovi”, Bjanka Matić dipl. biolog, Revita
  • 13.40-14.10 Predavanje iznenadjenja
  • 14.10-14.40 „Značaj multidiciplinarnog pristupa lečenju gojaznosti”, prim. dr Snežana Lešović, pedijatar-endokrinolog, „Čigota”
  • 14.40-15.10 Predavanje iznenađenja
  • 15.10-16.00 Tribina „Oralent”: „Oralna higijena i zdravlje odraslih”, prim. dr sci Jasmina Tekić, Stomatološki fakultet Beograd
  • 16.00-16.30 „Kineska medicina i praktična primena kroz godišnja doba”, dr med. Ana Žikić, lekar kineske tradicionalne medicine
  • 16.30-17.30 Tribina ZU Apoteke „Lilly drogerie” – „Dočekajmo zimu spremni”: „Primena dijetetskih suplemenata u jačanju imuniteta”, mr.ph Đurđa Simić; „Simptomi, prevencija i lečenje prehlade i gripa”, spec. mr. ph Aleksandar Ilić; „Uz pomoć dijetetskih suplemenata do zdrave kože, kose i noktiju”, mr. ph Milena Toropov
  • 17.30- 18.30 Tribina RTS-a i „Politike” – „Rekreacija danas”, moderatori dr Ivana Božović i Danijela Davidov Kesar: „Rekreacija po meri I zdravih I bolesnih građana”, prof. dr Sanja Mazić, Medicinski fakultet Beograd; „Bol u grudima”, prim. dr Nada Macura, kardiolog Hitna pomoć; „Vežbanje uz pomoć računara u lečenju i kondicionom treningu-CoreFitMax u Srbiji”, aš. dr Duško Spasovski, Institut za ortopedsko-hirurške bolesti „Banjica”
  • 18.30-19.00 „Zdravstveno stanje azilanata u Srbiji”, Ivan Mišković, PR Komesarijata za izbeglice
  • 19.00-20.30 Tribina Mikser Housa u saradnji sa udruženjem „Jedan stepen Srbija”: „Klimatska realnost”, Đorđe Samardžija, dipl.ing

Velika sala u suterenu

  • 10.30-11.30 Radionica za učenike nižih razreda: „Pažljivko”, Agencija za bezbednost u saobraćaju
  • 11.30-12.30 Radionica za učenike viših razreda osnovne škole: „Energetska pića”, prof. Biljana Vasić, farmaceut; „Sport i zdravlje”, Jelena Vasović, zaštitno lice festivala
  • 12.30-13.30 Tribina za srednjoškolce: „Pričajmo o svemu”, tim psihologa psihološkog savetovališta za mlade „Pričamo o tome”; „Kontracepcija”, dr Svjetlana Cvijanović, ginekolog DZ „Savski venac”
  • 13,30-14,00 Tribina Medical Spa Asocijacije Srbije, moderator prim. dr Gorana Isailović: „Šumski hamami Srbije sa 5 zvezdica sa Šumskom Spa trpezom”
  • 14.00-14.30 Tribina „Fondacije Srbije za vaše srce” i Instituta za Javno zdravlje „Dr Milan Jovanović Batut“ : Akademik prof. dr Miodrag Ostojić, Medicinski fakultet Beograd, član SANU: „Srčani i moždani udar: kako ih izbeći pre devete decenije života?” – gosti: violinista Siniša Zlatića, pijanista prof. dr Nikola Rackov, glumac i satiričar Miodrag LJubičić Mićko
  • 14.30-16.30 Edukativna tribina Udruženja medicinskih sestara predškolskih ustanova Srbije
  • 17.00 – 18.00 Tribina „Agresija i seksualnost“ Prof. dr Ljiljana Klisić,Specijalista kliničke Psihologije & Psihoterapeut, Univerzitetski profesor, Licencirani Radix Trener(K/R) ,Edukator Telesne psihoterapije, Nikola Đorđević, Dipl. psiholog, Telesni psihoterapeut, Andrijana Kovandžić, dipl. andragog, Telesni psihoterapeut pod supervizijom, Tamara Vidovic, dipl.psiholog, Telesni psihoterapeut pod supervizijom
  • 18.00-18.30 Tribina „Joga studio Hipokrat”, moderator Anita Brzaković: „Uzroci nastanka bolesti po principima Lujze Hej”, Ksenija Mijatović, sertifikovani instruktor „HYL” metode Lujze Hej
  • 18.30-19.00 Tribina „Educom centra”, moderator Sanja Alvirović: „Život sa smislom” i predstavljanje novog „Educom magazina”
  • 19.00-20.00 Tribina magazina „Sensa”, moderator Jasmina Stojanović: „NLP”, Slavica Squire

Tribinska sala (KME), ulaz iz Makedonske ulice

  • 15.30-16.30 KME ZU „Apoteke Liliy drogerie”: „Terapija peptičkog ulkusa i dispepsije”, spec. mr. ph Gordana Tomić (farmaceuti, farmaceutski tehničari)
  • 17.00-18.00 KME Festival zdravlja Beograd: „Porodični poredak, homeopatija, reiki, osnovni principi”, prof. dr Slađana Jović, dr Lenka Tenžera, dr Mirjana Mićović

GALERIJA, PREZENTACIJE UDRUŽENJA PACIJENATA
(ulaz iz Makedonske ulice)

  • 10.30-11.30 Udruženje osoba sa smetnjama u razvoju Stari grad „Živimo zajedno”: „Šta posle”, moderator Dejan Kozić
  • 11.30-11.50 „Bazalna stimulacija”, Danijela Marjanović
  • 11.50-12.20 „Aromaterapija”, Milka Raičević, aromaterapeut
  • 12.30-13.30 Prvo Srpsko udruženje za disleksiju: „Da li znate šta je disleksija?”, Mejra Kijac, logoped
  • 13.30-14.30 Udruženje pacijenata sa stomom ILCO: „Stoma – život sa kesom”, Snežana S. Milojević, predsednik Nacionalnog invalidskog udruženja „ILCO” Srbije
  • 14.30-15.00 „Prednosti laparoskopskih metoda u hirurgiji abdomena”, dr Zlatko Bokan, KBC „Zvezdara”
  • 15.00-15.30 „Integrativna medicina i mesto kineske tradicionalne medicine u njoj”, dr Snežana DŽudović, fizijatar i lekar kineske tradicionalne medicine
  • 15.30-16.00 „Preventivni pregledi u službi zdravlja”, dr Nina Rajčić, Endermološki centar LPG
  • 16.00-17.00 Udruženje za promociju aktivnog i zdravog života ljudi u zrelim godinama „50+”: „Sagledavanje problema i razvoj svesti o zdravim stilovima života ljudi zrelog doba”; dr Darko Stanković, neuropsihijatar, dr Petar Borović, internista; Maja Volk, dramaturg; Jelena Žikić, filolog; Valentina Šljivić, qi gong, tai ći instruktor
  • 17.30-18.30 Centar za osnaživanje mladih osoba koje žive sa HIV-om i AIDS-om „AS”: Panel diskusija „Društveni položaj mladih sa HIV-om u Srbiji”, moderator Đurica Stankov, izvršni direktor
  • 18.30-19.30 Udruženje „Prostor” i Udruženje korisnika psihijatrijskih usluga i njihovih porodica „Duša”: „Mentalno zdravlje u zajednici”

Dešavanja na bini

  • 10.00 Vežbe za treće doba: tai chi, Kulturni centar Čukarica
  • 10.15 Anđela Ninković
  • 10.35 Školica sporta „Sportić”
  • 11.00 Maštaonica „Srculence”
  • 11.45 Karate klub „Jedinstvo””
  • 12.10 Fitness centar Professional les mills
  • 12.35 „Šumski hamami Srbije sa 5 zvezdica sa Šumskom Spa trpezom”, Medical Spa Asocijacija
  • 13.05 Školica sporta „Sportikus”
  • 13.30 Udruženje lekara pisaca „Vidar”
  • 14.00 Saveti za zdrav život prim. dr Nade Macure, glavnog promotera Festivala zdravlja
  • 14.25 „Korektivni program u trim kabinetu”, „Kreativni pokret”, „Total fitness” i Ritmička gimnastika – Stari DIF, prijatelj porodice
  • 14.55 Ritmika, Ritmičko-plesni studio „Olimpia”
  • 15.15 Prihvatilište za decu i omladinu
  • 15.35 Škola orijentalnog plesa „Anahata”
  • 16.00 Sportsko rekreativni klub „Skok”
  • 16.25 Realni aikido metod RU Džungla i Vitez Rumski
  • 16.50 Ritmička gimnastika, Klub „Ritam”, Milena Reljin
  • 17.15 „Moć ostvarivanja želja”, Radionica dr Zorice Karanović
  • 17.40 „S verom u sebe do potpunog uspeha”, Jelena Vasović, zaštitno lice Festivala zdravlja
  • 18.05 Sportski klub „Olimp”, trener Nena Rađenović
  • 18.30 Baletski studio „Pirouette”
  • 18.55 Baletski studio „Adagio”
  • 19.20 U8 i U10, Hokejaški klub „Partizan”
  • 19.45 Promocija knjige „Ponovo s njim”, autorke Nataše Ikonić
  • 20.05 Zatvaranje festivala

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *